Garnitur w dobrej formie

żakiet angielski
Co to jest żakiet angielski?
25 września, 2017
pan młody w garniturze ślubnym, w kamizelce, w muszce, w koszuli białej. Kolekcja Wilvorst Prestige 2024
Garnitur ślubny z kolekcji Wilvorst Prestige 2024
18 lutego, 2024

W celu zachowania garniturów w dobrej formie Dyplomata radzi:

  1. regularnie zmieniać ubranie. Zakładać ten sam garnitur nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Wynika to z czasu, jaki potrzebny jest tkaninom do ich regeneracji.
  2. używać wieszaki w odpowiednim rozmiarze, przeznaczone do konkretnego typu ubrania np. marynarki, spodni, koszuli, itd. Przed powieszeniem ubrania na wieszaku wyjąć wszelkie przedmioty z kieszeni<3p>
  3. wieszać ubrania z naturalnego włókna jak wełna czy bawełna luźno bez nakładania pokrowców ewentualnie pozostawić ubrania w rozpiętym pokrowcu.
  4. każdorazowo podczas podróży samochodem, pociągiem lub samolotem zdjąć marynarkę i w miarę możliwości powiesić ją na odpowiednim wieszaku.
  5. Zapobiegnie to zagnieceniom, które z czasem przechodzą w stałe uszkodzenia tkaniny (np. tarcie marynarki pasem bezpieczeństwa).
  6. regularnie szczotkować klapy marynarki, patki kieszeni i kołnierza, używając do tej czynności szczotki z naturalnego włosia.
  7. korzystać z renomowanych pralni chemicznych, dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym zwłaszcza w zakresie procesu prasowania.
  8. w przypadku naturalnych tkanin jak np. wełna, zbyt częste czyszczenie chemiczne nie jest wskazane. By jak najdłużej zachować wysoką formę swoich garniturów, zalecamy regularnie odświeżać na świeżym powietrzu uwzględniając odpowiednie warunki atmosferyczne np. na balkonie, gdy nie wieje mocno wiatr i nie wystawiać ubrania na działanie silnych promieni słonecznych.
  9. ubrania z naturalnych włókien łatwiej odzyskują formę w wilgotnych warunkach. W tym celu proponujemy puścić gorącą wodę w łazience w celu wytworzenia pary i powiesić marynarkę na odpowiednim wieszaku na około 30 minut w bezpiecznym miejscu w łazience.